Quote:
Originally Posted by Argie's Wife
But what are you paying per ounce for that cheese?
Wal-Mart:
$3.98/28.2oz = $0.141/oz
Family Dollar
$3.50/20.66oz = $0.169/oz
Overall, you're paying less per ounce for the Wal-Mart brand. (Not sure if the quality is worth the savings or not. There's some things that aren't a bargain; bad cheese is one of them, closely followed by bad beer and bad wine!  )
|
Smart lady! Thats the deal with these stores! Do the math! I think that TIN building is ugly.......

Personally........